Клірик Кіпрської Церкви підтримав вірян Волині і Тернопільщини, які постраждали від рейдерства представників «ПЦУ» (+фото, відео)

Cекретар Тамасоської єпархії Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій, у супроводі заступника Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрея Миколая Данилевича, відвідав парафії Волині і Тернопільщини, які постраждали від рейдерства, а також Свято-Успенську Почаївську Лавру та запевнив духовенство і вірян УПЦ у тому, що світове Православ’я шукає шляхи вирішення української церковної кризи. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-служби Волинської і Тернопільськоїєпархій та Почаївської Лаври.

Зокрема 7 червня 2019 року клірик Кіпрської Православної Церкви відвідав парафії Волинської єпархії, які постраждали внаслідок силових дій прихильників «ПЦУ», ті підтримав їх.

Розпочався візит із зустрічі з керуючим Волинською єпархією єпископом Нафанаїлом. Владика детально розповів архімандриту Нектарію про релігійні громади, які внаслідок захоплення храму звершують молитву у пристосованих для богослужінь будинках. У свою чергу, отець Нектарій висловив молитовну підтримку єпископу Нафанаїлу та побажав Божої допомоги у подоланні випробувань.

Протягом дня гості відвідували православних християн у селах Брониця, Нуйно та Раків Ліс Камінь-Каширського району, молитовно підтримуючи віруючих людей і священників, у яких були відібрані храми.

Відвідуючи тимчасові храми та “храмові хатинки”, архімандрит Нектарій разом із кліриками Волинської єпархії звершували молебень за мир в Україні та за єдність світового Православ’я.

«Ви в істинній, справжній та канонічній Церкві, тому не маєте боятись нічого», – саме з такими словами підтримки звертався архімандрит Нектарій до вірних чад Волинської єпархії.

У своїх зверненнях до вірян священик Кіпрської Православної Церкви акцентував увагу на тому, що Церква Кіпру однією з перших висловила повну підтримку УПЦ, Блаженнішому Митрополитові Київському і всієї України Онуфрію.

«Саме тому я тут, серед вас. Для того, щоб подивитись на ситуацію в Україні не через Інтернет, а мати особистий досвід, особисті враження цієї ситуації, яка склалась, та передати цей досвід християнам Кіпру. Щоб вони знали з перших вуст, що саме відбувається в Україні», – наголосив представник Кіпрської Церкви.

Віруючі розповідали гостю з Кіпру про наболіле, просили порад і духовної підтримки.

«Я розумію ваш біль, вашу скорботу, і Господь бачить все. Будьте впевнені, що це питання вирішиться. Прийде час, коли ви знову звершите літургію у вашому храмі. Несправедливість не буде панувати…», – заявив архімандрит Нектарій, підтримуючи гонимих парафіян.

Насамкінець секретар Тамасоської єпархії Кіпрської Православної Церкви разом з кліриками Волинської єпархії завітали у Стрітенський Михнівський жіночий монастир, де вклонилися храмовим святиням та вчергове піднесли молитву за єдність світового православ’я.

8 червня 2019 року священнослужитель Кіпрської Православної Церкви прибув на Тернопільщину. Він відвідав три парафії Тернопільсьої єпархії Шумського району, котрі пережили силові захоплення храмів: у селах Матвіївці, Малі Дедеркали та Людвище, — де молився за мир в Україні та у світовому Православ’ї.

Віруючі із великою радістю приймали гостей, а священнослужитель Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій звернувся зі словами підтримки до вірян та подарував усім іконки.

За словами архіманрита Нектарія, головна мета його візиту – підтримка канонічних громад, що опинилися у скрутний умовах. Разом із тим, під час спілкування з людьми він ще більше зміцнився в істинній Православній вірі, оскільки побачив, які світлі та наповнені любов’ю обличчя людей, не зважаючи на зовнішні труднощі.

9 червня представник Кіпрської Православної Церкви разом із заступником Голови ВЗЦЗ УПЦ завітали до Свято-Успенської Почаївської Лаври, де взяли участь у Божественній літургії.

Цього святкового дня разом із намісником обителі митрополитом Володимиром і братією Почаївської Лаври, окрім клірика Кіпрської Православної Церкви, молилися ще представники Сербської та Польської Православних Церков.

У прес-службі Почаївської обителі відзначили, що під час розмови було повне взаєморозуміння між митрополитом Володимиром і представниками Помісних Церков щодо питань, пов’язаних із церковним розколом. «Зокрема архімандрит Нектарій (Кіпрська Православна Церква) запевнив владику Володимира у братській любові та єдності між нашими Церквами, а також він висловив таку думку, що ті християни, які опинилися в розколі, але щиро шукають істину, з часом будуть повертатися до канонічної Церкви», — зазначили в Лаврі.

На пам’ять про перебування і служіння у Почаївській Лаврі владика Володимир благословив гостям ікони преподобних чудотворців Почаївських Іова та Амфілохія та запросив їх ще неодноразово приїжджати до Почаївської Лаври.

Нагадаємо, 6 червня цього року секретар Тамасоської єпархії Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій (Бакопулос)відвідав вісім парафій Рівненської єпархії УПЦ, що постраждали внаслідок церковного рейдерства, та висловив підтримку вірним канонічної Церкви.

Просмотров: 13

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *